Jezovitova
 • Aktuálne
 • O nás
 • Ponuka
 • Odkazy
 • Médiá
 • Kontakt
 • Facelifting

  Je to pravda, že facelifting sa robí až po šesťdesiatke? Ja mám len 45 rokov a podľa mňa by som ho už potrebovala.

  Vekové rozmedzie pre lifting tváre je naozaj širšie. Pri genetickej predispozícii, pri prudkom schudnutí, po prekonaní rôznych ochorení, keď je strata kolagénu veľká, operujeme aj po štyridsiatke. Facelifting ma výrazne trvácny efekt.

  Mám 55 rokov a uvažujem nad liftingom tváre. Ako dlho mi vydrží?

  U zdravých osôb s dobrou životosprávou je dôkladný lifting tvára trvácny. Predpoklad je 10-15 rokov. Potom bývajú potrebné menšie korekcie, doplňovanie kyselinou hyaluronovou, nitkami a podobne. Reoperácia býva potrebná len veľmi zriedka.

  Blefaroplastika

  Mám po rodičoch váčky pod očami. Čím sú spôsobené? Potrebujem operáciu?

  Váčky pod očami sú spôsobené zmnoženým očnicovým tukom. Tento tuk nasáva tekutiny, preto sú podkovy viac viditeľné ráno, po spánku v horizontálnej polohe, pri zadržiavaní tekutín v tele, pri splne mesiaca a podobne. V tuku sa tiež usádzajú škodlivé odpadové produkty z krvi. Pokožka často zčervená a svrbí. Odstránením tuku a malou redukciou kože sa stav esteticky aj zdravostne upraví. Operácia dolých viečok patrí do skúsených rúk.

  Niťový lifting

  Čo je to niťový lifting? Je to tiež operácia?

  Niťový lifting je napínanie jednej alebo viacerých oblastí tváre alebo krku. Je určený mladším vekovým kategóriám, u ktorých by bol klasický lifting zbytočne radikálny. Dvíhame poklesnuté líca, obočie, čelustné oblasti, podbradok. Operácia sa realizuje bez rezov, pomocou dutých ihiel a špeciálnych nití. Prebieha v lokálnej anesthézii.

  Zväčšenie pier

  Mám veľmi tenké pery. Po vpichnutí kyseliny hyalurónovej to nebolo ono, lebo som mala pery stále pomerne tenké a veľmi vyšpúlené. Pomohla by mi operácia?

  Áno, v prípade, že pery sú veľmi tenké, je vhodné ich rozšíriť operáciou hornej, dolnej alebo hornej aj dolnej pery. Operácia je veľmi delikátna a musí byt presná s jemnou technikou. Výsledok je vynikajúci! Občas pery následne doplňame aj objemovo trvalým alebo dočasným fillerom.

  Rhinoplastika

  Moje dve priateľky mali operovaný nosa, no každá bola na operácii dvakrát. Je naozaj vždy nutné operovať nos na dvakrát?

  Jedná sa o náhodu. Rhinoplastika sa dá zvládnuť kompletne aj pri prvej operácii. No udáva sa cca 12-20% korekcií po rhinoplastike a to z rôznych dôvodov ako nespokojnosť s konečnou veľkosťou, asymetria niektorej časti nosa, dysharmónia medzi kostenou a mäkkou časťou nosa a podobne. Niektoré drobnejšie korekcie je možné robiť po 2 mesiacoch, väčšie rekonštrukcie po 6 mesiacoch až jednom roku. V podstate každá korekcia sa dá zvládnuť k spokojnosti klienta.

  Mám celkom pekný nos,no príliš veľké nosné dierky.Viete mi cih zmenšiť?

  Nosné dierky sa bežne sthiahnu pri úprave chrupaviek,no nie je to pravidlom.Na ich zmenšenie existuje špeciálny postup.Tento postup v prípade potreby použijeme súčasne s rhinoplastikou alebo aj ako samostatný operačný zákrok.Rez sa nachádza na koži,v okraji nosného krídla.Jazva sa veľmi rýchlo stráca v textúre kože.

  Otoplastika

  Odstáva mi len jedno ucho.Musím mplatiť za operáciu obidvoch uší?

  Pri jednostrannej sa platí len za operáciu jednej ušnice. No stáva sa,že nie je možné prispôsobiť odstávajúcu ušnicu druhej, menej odstávajúcej strane a vtedy sú potrebné úpravy aj na druhej ušnici. Cena je adekvátna rozsahu operačného zákroku.

  Znamienka

  Ktoré obdobie je vhodné na vybratie znamienka?

  Na odstránenie znamienka preferujeme jeseň, zimu a jar. No v prípade,že znamienko sa mení operujeme neodkladne aj v priebehu leta. Meniace sa znamienko môže signalizovať prítomnosť bunkových atypii blízkych nádoru.

  Liposukcia

  Mám nadváhu 30 kg. Dá sa to odsať?

  Liposukciou neriešime nadváhu. Odsatie tuku je vhodné v miestach geneticky podmienených tukových vankúšov najčastejšie na bokoch stehien a na vnútornej strane stehien, na bruchu, zadnici a podobne. Váha má byť pritom normálna alebo blízka norme.

  Mammaplastika

  Mám 45 rokov a veľmi chabé a padnuté prsia. Ako mi viete pomôcť?

  Mammaplastika je operácia na zdvihnutie a upravenie proporcií prsníkov. Ak je potrebné prsia sa súčasne zväčšujú alebo zmenšujú, podľa potreby. Operáciu je možné realizovať 6 mesiacov po ukončení dojčenia. Prirodzená funkcia prsníkov ostáva po operácii v plnej miere zachovalá.

  Labioplastika

  Mám príliš veľké malé pysky, v nohavičkách si ich musím rolovať, bolí ma to, som z toho veľmi nešťastná a hanbím sa. Určite chcem ísť na operáciu. Ako dlho nebudem môcť chodiť?

  Labioplastika má 7 dňovú rekonvalescenciu, no chodiť môžte prakticky hneď po operácii. Po dobu jedného týždňa treba operovanú oblasť špeciálne ošetrovať, potom je rana zhojená. Pohlavná abstinencia je potrebná po dobu jedného mesiaca od operácie.

  < Späť na ponuku