Jezovitova
 • Aktuálne
 • O nás
 • Ponuka
 • Odkazy
 • Médiá
 • Kontakt
 • Zväčšenie pier

  Veľmi atraktívny skrášľujúci zákrok, ktorý sa vykonáva viacerými technikami. Najmenej  traumatizujúce je použitie mikroexpandérov a mikroimplantátov. Operačné zákroky sú ako  každý chirurgický zákrok spojené s rekonvalescenciou.


  zvacsenie_pier.pngVstrebateľné materiály
  Obsahujú obvykle kolagén, dextran, kyselinu hyaluronovú. Do pier sa vpravujú pomocou tenkej ihličky. Zákrok sa vykonáva obvykle v lokálnom znecitlivení. Výsledný tvar a veľkosť pery je vecou dohody medzi lekárom a klientom. Nie je však okamžitý. Pera po aplikácii materiálu ihneď opuchne, a jej okolie zružovie. Môže vzniknúť aj krvný výron, ktorý sa prejavuje modrinou. Známky opuchu miznú asi po 48 hodinách, modriny však môžu pretrvávať i 5 dní. Materiál je vstrebateľný. Začína sa postupne vstrebávať po 4-5 týžňoch, mizne do 2-3 mesiacov.

  Nevstrebateľné materiály, mikroimplantáty
  Sú založené na báze polymetylmetaakrylátov, ktoré sa v tele nerozkladajú. Ich objem vpravený do pery definitívne pretrváva. Pera sa nimi tvaruje a vyplňuje. Sú veľmi obľubené. Lekár, ktorý ich aplikuje musí rozumieť estetike pery. Podobne ako predchádzajúce materiály i mikroimplantáty sa vpravujú do pier pomocou tenkej ihličky v lokálnom znecitlivení. Pera po aplikácii tiež opuchne cca na 48 hodín. Nie sú vylúčené krvné výrony vo forme modriniek, ktoré pretrvávajú 5-7 dní. Materiál sa dá doplňovať podľa želania. Základná dávka je 1 ml.

  Operačné techniky
  Je viacero operačných technik úpravy pier:

  - Povytiahnutie hornej pery
  V niektorých prípadoch je potrebné povytiahnuť strednú časť hornej pery tzv. Cupidov oblúk nahor. Vykonáva sa u vrodenej dlhej alebo vekom poklesnutej hornej pery. Rez je vedený pod nosnými dierkami a po zhojení je prakticky neviditelný.

  - Vysunutie červene
  Hrúbku červene hornej aj dolnej pery možno rozšířit jej operačním vysunutím navoním. Rezy sú vedené v červeni a v sliznici pery a po zhojení sú neviditelné.

  - Transplantácia tuku
  Tuk možno transplantovať do pier za účelom ich zväčšenia v podobe rozdrveného tuku alebo prenesením živých tukovývh buniček. V prvom prípade  tuk odoberáme z dohodnutého siesta liposukčnou kanylou z malej ranky. Tukové bunky sú rozdrvené a po čase sa takto prenesený tuk vstrebe. Živé bunky možno odobrať len spolu s kožou. Na odberovóm mieste sa operatér s klientom dohodne. Takýto transplantát sa nevstrebe, ale trvale peru zväčší.

  Operačné zákroky sa vykonávajú v lokálnom znecitlivení. Pooperačný priebeh je prirodzene sprevádzaný opuchom a krvnými výronmi. Rekonvalescencia trvá individuálne 7 - 14 dní, s ohľadom na skutočnosť, že tvár je stredobodom pozornosti.

  < Späť na ponuku